5 gwiazdek na dwukolorowym tle 5 gwiazdek na dwukolorowym tle

Oceny śródokresowe - październik 2024

Ocena śródokresowa realizacji indywidualnego planu badawczego doktoranta następuje
w terminie do 30 dni od ukończenia 4 semestru kształcenia w szkole doktorskiej, czyli w październiku.

Dokładny termin i miejsce oceny śródokresowej określa dyrektor szkoły doktorskiej nie
później niż 14 dni przed planowanym terminem oceny w porozumieniu z członkami komisji przeprowadzającej ocenę.

Prace komisji oceny śródokresowej obejmują:
a) analizę dokumentacji związanej z indywidualnym planem badawczym doktoranta (w tym sprawozdania i opinii promotora),
b) rozmowę z doktorantem,
c) część niejawną posiedzenia komisji, która odbywa się bez udziału doktoranta.

Rozmowa z doktorantem polega na:
a) przedstawieniu przez doktoranta informacji o przebiegu i stopniu realizacji indywidualnego planu badawczego,
b) przedstawieniu przez doktoranta informacji o dalszych planach realizacji indywidualnego planu badawczego,
c) udzieleniu odpowiedzi przez doktoranta na ewentualne pytania zadane przez członków komisji.

Ocena śródokresowa kończy się wynikiem pozytywnym lub negatywnym. Protokół oceny śródokresowej zawiera ocenę wraz z uzasadnieniem. Uczelnia udostępnia doktorantowi wynik i uzasadnienie oceny.

Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez komisję, w skład której wchodzą 3 osoby. Promotor i promotor pomocniczy nie mogą być członkami komisji.

Dodatkowe informacje (link otwiera się w nowym oknie)