Ankiety ewaluacyjne

W Szkole Doktorskiej UKW obowiązuje Procedura ankietyzacji jakości kształcenia wprowadzona zarządzeniem nr 56/2021/2022 Rektora UKW  z dnia 26 maja 2022 r.

Ankietyzacja jest narzędziem wykorzystywanym w procesie doskonalenia jakości kształcenia w szkole doktorskiej, w szczególności podczas monitorowania realizacji procesu kształcenia i ewaluacji jakości kształcenia.

Za pomocą anonimowych ankiet Uczelnia umożliwia doktorantom dokonanie co najmniej raz w roku akademickim oceny nauczyciela akademickiego w zakresie wypełniania przez niego obowiązków związanych z kształceniem (załącznik nr 1) oraz dokonanie oceny środowiska kształcenia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (załącznik nr 2).

Doktorant może ocenić  jakość opieki promotorskiej w formie opinii doktoranta na temat jakości współpracy z promotorem. Opinię na piśmie doktorant może złożyć na dowolnym etapie kształcenia (załącznik nr 3).

W Szkole doktorskiej UKW przeprowadza się badania za pomocą anonimowych ankiet ewaluacyjnych mające na celu zbadanie opinii kandydatów do Szkoły Doktorskiej UKW na temat procesu rekrutacji (na podstawie ankiety zatwierdzonej uchwałą nr 3/2022/2023 Rady Szkoły Doktorskiej z dnia 8 listopada 2022 r w sprawie zatwierdzenia wzoru ankiety dot. procesu rekrutacji do szkoły doktorskiej UKW). Ankieta jest narzędziem do doskonalenia jakości procesu rekrutacji.