NCN: PRELUDIUM BIS

Kierownikiem projektu składanego w konkursie może być osoba, która będzie promotorem doktoranta realizującego projekt badawczy PRELUDIUM BIS.

Projekt badawczy PRELUDIUM BIS musi być realizowany przez doktoranta w ramach planowej rozprawy doktorskiej.

Do kosztów bezpośrednich należą:

1. stypendium dla doktoranta – 5 000 zł miesięcznie (do miesiąca, w którym została przeprowadzona śródokresowa ocena doktoranta w szkole doktorskiej), 6 000 zł miesięcznie (po miesiącu, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa doktoranta w szkole doktorskiej).
  2. środki dla kierownika projektu – maks. 40 000 zł na cały okres realizacji projektu (suma ta może być przeznaczona na wynagrodzenie dla kierownika, a także na inne koszty realizacji projektu);
  3. materiały i drobny sprzęt;
  4. usługi obce;
  5. wyjazdy służbowe, wizyty, konsultacje;
  6. gratyfikacje dla wykonawców zbiorowych;
  7. inne koszty niezbędne do realizacji projektu, które są zgodne z katalogiem kosztów w projektach badawczych finansowanych przez NCN.