NAWA: STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich

Informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej z dniem 1 czerwca 2020 r. otworzyła nabór wniosków w programie wzmacniającym umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.

Program STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich - to program, którego celem jest systemowe wsparcie Szkół Doktorskich m.in. w zakresie podniesienia jakości kształcenia i prowadzonych badań naukowych oraz zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i kadry dydaktycznej.

Agencja oferuje polskim podmiotom prowadzącym szkoły doktorskie pakiet wsparcia systemowego na okres 3 lat, którego celami szczegółowymi są:

• doskonalenie jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz jakości badań naukowych doktorantów poprzez przenoszenie międzynarodowych doświadczeń do polskich uczelni;
  • zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów;
  • rozwijanie działań związanych z umiędzynarodowieniem „w domu”;
  • wspieranie długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich;
  • pozyskanie doktorantów cudzoziemców oraz promotorów z zagranicy;
  • wsparcie stypendialne dla doktorantów realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej, a także zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree;
  • realizacja przez doktorantów projektów badawczych o charakterze międzynarodowym.

Nabór wniosków w programie prowadzony będzie do dnia 31 lipca 2020 r.

W załączeniu link do strony programu STER: https://nawa.gov.pl/programy-nawa/programy-nawa-alias/programy/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich