Kosztorysy badań

1.  Koszty realizacji badań związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej doktoranta i ich  upowszechniania pokrywane są w ramach środków finansowych przyznanych wydziałowi na działalność badawczą.

2. Promotor w porozumieniu z doktorantem opracowuje kosztorys realizacji badań związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej i przedstawia go dziekanowi, właściwemu dla dyscypliny, w ramach której odbywa się kształcenie doktoranta. Dziekan podejmuje decyzję w sprawie środków.

3. Kosztorys przedstawiany jest po wydaniu zarządzenia dotyczącego podziału środków z subwencji na badania, nie później jednak niż do 31 stycznia danego roku. W przypadku otrzymania mniejszej niż planowana w kosztorysie wysokości środków na doktoranta kierownik może ograniczyć wydatkowanie środków przed doktoranta do rzeczywistej kwoty środków przyznanych na działalność badawczą doktoranta.

4. Koszty realizacji badań związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej doktoranta mogą być pokrywane w ramach innych środków finansowych przyznanych uczelni na realizację badań i będących w dyspozycji promotora (np. grant). W takim przypadku promotor przekazuje dyrektorowi szkoły doktorskiej informację o środkach finansowych będących w dyspozycji promotora przeznaczonych na realizację badań związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej przewidzianych na dany rok kalendarzowy.

Zgłaszanie planów zakupowych zawartych w kosztorysach do Planu Postępowań.
Wszystkie planowane zakupy (tj. kosztorys) należy zgłosić do sekretariatu wydziału, który sporządza zbiorcze plany zakupów dla Działu Zamówień Publicznych. Szkoła doktorska nie jest dysponentem środków, więc nie zgłasza planów zakupowych doktorantów. Termin składania planów do DZP mija 26 stycznia (terminy na poszczególnych wydziałach mogą być wcześniejsze).