Indywidualny plan badawczy
Po pierwszym roku (1.09-30.09):
- IPB ("wzór IPB")
- opinia promotora(-ów)(dostępny wzór)
Po drugim roku (do 30.06):
- sprawozdanie obejmujące 1 i 2 rok (dostępny wzór)
- opinia promotora(-ów) (dostępny wzór)
Po trzecim/czwartym roku (do 30.06):
- sprawozdanie obejmujące trzeci/czwarty rok (dostępny wzór)
- opinia promotora(-ów) (dostępny wzór)
Korekta IPB:
- IPB nieobejmujące okresu kształcenia, który minął ("wzór IPB")
- opinia promotora(-ów) na temat zmian w IPB (dostępny wzór)
Doktorant, w uzgodnieniu z promotorem lub promotorami, opracowuje indywidualny plan badawczy zawierający w szczególności harmonogram przygotowania rozprawy doktorskiej i przedstawia go podmiotowi prowadzącemu szkołę doktorską w terminie 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia kształcenia.W przypadku wyznaczenia promotora pomocniczego plan jest przedstawiany po zaopiniowaniu przez tego promotora.
Realizacja planu podlega ocenie śródokresowej w połowie okresu kształcenia określonego w programie kształcenia.
Doktorant w porozumieniu z promotorem opracowuje indywidualny plan badawczy w pierwszym roku kształcenia w szkole doktorskiej i przedkłada go w terminie od 1 do dnia 30 września dyrektorowi szkoły doktorskiej wraz z opinią promotora lub promotorów, a w przypadku wyznaczenia promotora pomocniczego również z opinią tego promotora.
Doktorant może złożyć wniosek o wniesienie zmian do indywidualnego planu badawczego, przy czym zmiany te mogą być wprowadzane nie częściej niż raz na rok.
Indywidualny plan badawczy określa:
- rodzaj rozprawy doktorskiej (np.: manuskrypt, monografia, cykl publikacji, praca projektowa, praca artystyczna),
- podstawowe tezy przygotowywanej rozprawy,
- ogólny opis metodyki rozprawy,
- istotne etapy przygotowania rozprawy z zaznaczeniem terminów ich osiągnięcia.
Indywidualny plan badawczy podlega zaopiniowaniu przez radę dziedziny właściwą dla dyscypliny, w ramach której odbywa się kształcenie doktoranta, i zatwierdzany jest przez dyrektora szkoły doktorskiej w terminie 3 miesięcy od uzyskania pozytywnej opinii właściwej rady dziedziny.
Rada dziedziny może wydać opinię pozytywną, negatywną lub warunkową (zalecającą wprowadzenie określonych zmian do planu). W przypadku opinii negatywnej lub warunkowej konieczne jest złożenie korekty do planu w terminie miesiąca od otrzymania opinii rady dziedziny.
Doktorant może złożyć wniosek o wniesienie zmian do indywidualnego planu badawczego, przy czym zmiany te mogą być wprowadzane nie częściej niż raz na rok. Korekty do indywidualnych planów badawczych składane są w terminie ustalanym corocznie przez dyrektora szkoły doktorskiej.
Od drugiego roku kształcenia doktorant składa Dyrektorowi Szkoły Doktorskiej Sprawozdanie z Indywidualnego planu badawczego do 30 czerwca po II, III i IV roku kształcenia.
Na pisemny wniosek doktoranta, Dyrektor może przedłużyć termin składania sprawozdania do 25 września. Doktorant, który złożył sprawozdanie do 30 czerwca, może złożyć uzupełnienie sprawozdania obejmujące okres od 1 lipca do 25 września.