Szkoła doktorska

Wymagane dokumenty dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej podejmujących kształcenie w języku polskim

Wymagane dokumenty

Kandydaci mogą składać dokumenty wymagane w procesie rekrutacji od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2024 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 (Biuro ds. Stopni, ul. Chodkiewicza 30, budynek A, pokój 126).

  • podanie do rektora o przyjęcie do szkoły doktorskiej, zawierające dane kontaktowe oraz określające dyscyplinę, w której kandydat planuje kształcenie,
  • życiorys lub CV,
  • opis projektu badawczego lub artystycznego będącego przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej (maksymalnie 3 strony),
  • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (albo wystawionego przez dziekanat zaświadczenia o uzyskaniu tytułu zawodowego magistra, magistra sztuki, magistra inżyniera lub równorzędnego), lub kopii ww. dyplomu poświadczonej przez pracownika Biura ds. Stopni,
  • zaświadczenia o średniej ocen za okres studiów pierwszego i drugiego stopnia  lub jednolitych studiów magisterskich (albo za okres studiów ukończonych za granicą, uznanych za równorzędne ze studiami pierwszego i drugiego stopnia lub z jednolitymi studiami magisterskimi) bądź poświadczonej przez pracownika Biura ds. Stopni kopii suplementu do dyplomu zawierającego informację o średniej ocen,
  • dokumenty potwierdzające aktywność naukową lub artystyczną kandydata:

    dla kandydatów do szkoły doktorskiej z dziedziny: nauk inżynieryjno-technicznych; nauk ścisłych i przyrodniczych; nauk społecznych; nauk humanistycznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu dokumenty potwierdzające aktywność naukową w szczególności: kopie publikacji naukowych bądź zaświadczenia o publikacjach przyjętych do druku; kopie dokumentów potwierdzających patenty, wdrożenia; zaświadczenia o udziale w projektach badawczych, konferencjach naukowych; informacje o dokonanych innych osiągnięciach naukowych,

    dla kandydatów do szkoły doktorskiej z dysycpliny sztuki muzyczne dokumenty potwierdzające aktywność artystyczną w szczególności: działalność artystyczna; nagrania płytowe; programy radiowe i TV.

  • dokumenty potwierdzające dodatkową aktywność kandydata:

dla kandydatów do szkoły doktorskiej z dziedziny: nauk inżynieryjno-technicznych; nauk ścisłych i przyrodniczych; nauk społecznych; nauk humanistycznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu dokumenty potwierdzające dodatkową aktywność w szczególności: udział w pracach kół naukowych; osiągnięcia w zakresie popularyzacji nauki; udział w programach wymiany studentów; nagrody i wyróżnienia oraz stypendia naukowe; wolontariat; inne.

dla kandydatów do szkoły doktorskiej z dyscypliny sztuki muzyczne dokumenty potwierdzające dodatkową aktywność naukową/artystyczną w szczególności: artykuł w czasopiśmie naukowym/studenckim/doktoranckim; udział w konferencjach naukowych oraz konkursach i festiwalach muzycznych; praca w kołach naukowych; nagrody i wyróżnienia w zakresie sztuk muzycznych; stypendia naukowe; wolontariat.

  • kwestionariusz kandydata wypełniony według wzoru, stanowiący załącznik nr 2 lub 2a do uchwały,
  • rekomendacja proponowanego promotora,
  • wniosek o udostępnienie sprzętu potrzebnego do przedstawienia prezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej,
  • potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (200 zł),

W przypadku braku dyplomu, o którym mowa w ust. 1 pkt. 4 uchwały rekrutacyjnej spowodowanego oczekiwaniem na wyznaczenie terminu obrony pracy magisterskiej, kandydat winien przedstawić stosowne oświadczenie. W takiej sytuacji kandydat może zostać dopuszczony do postępowania rekrutacyjnego jedynie warunkowo, a jego przyjęcie do szkoły doktorskiej będzie możliwe pod warunkiem dostarczenia dyplomu (albo wystawionego przez dziekanat zaświadczenia o uzyskaniu tytułu zawodowego magistra, magistra sztuki, magistra inżyniera lub równorzędnego) nie później niż do 27 września 2024 roku.

Kandydat legitymujący się dyplomem ukończenia studiów za granicą zobowiązany jest złożyć dyplom poświadczony zgodnie z przepisami właściwymi dla kraju i daty wydania dyplomu (zalegalizowany albo poświadczony klauzulą apostille). Do dyplomu innego niż wydany w Polsce kandydat dołącza odpowiedni wydruk recognition statement z systemu Kwalifikator NAWA (https://kwalifikator.nawa.gov.pl/), z adnotacją „Uprawnia do ubiegania się o nadanie stopnia doktora/przyjęcia do szkoły doktorskiej”.

Dokumenty sporządzone w języku obcym kandydat składa wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenia dokumentów urzędowych muszą być potwierdzone przez tłumacza przysięgłego.