Wniosek o wyznaczenie promotora Wniosek o wyznaczenie promotora

Wniosek o wyznaczenie promotora

Formularze w wersji elektronicznej będą wysyłane doktorantom na adres mailowy podany podczas rekrutacji.

Wypełnione formularze można złożyć podczas spotkania organizacyjnego (16 października).

Doktorant składa do dyrektora szkoły doktorskiej wniosek o wyznaczenie promotora lub promotorów w terminie do 1 miesiąca od rozpoczęcia kształcenia w szkole doktorskiej.

Wniosek może zawierać propozycję osoby promotora lub promotorów wraz ze zgodą kandydata. Wskazanie kandydata na promotora spoza uczelni wymaga pisemnego uzasadnienia przez doktoranta.

Promotora lub promotorów (w tym promotora pomocniczego) powołuje w głosowaniu tajnym rada dziedziny właściwa dla dyscypliny, w ramach której prowadzone będzie postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora. Powołanie innego promotora niż promotor wskazany we wniosku kandydata wymaga pisemnego uzasadnienia.